Letní jezdecký tábor Benice

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní 2017“

je zaměřený na výcvik jezdectví, pro děti od 8 let

Rezervace na tábor

Barokní statek Benice pro sezónu 2017 opět připravil letní dětský jezdecký tábor zaměřený na výcvik jezdectví i pro nezkušené začátečníky.

Na každý turnus JEZDECKÉHO TÁBORA je maximální počet 15 dětí.

1., 2., 3. a 6. turnus jsou již plně obsazeny

Pokud se Vám termín turnusu v rezervačním formuláři nezobrazí, je již plně obsazen. Budeme se Vás zde snažit aktuálně informovat o blížícím se naplnění jednotlivých turnusů.

Dětí musí mít s sebou na jezdecký tábor základní výbavu pro jezdecký výcvik - jezdecké boty (perka)přilbu jezdeckou či cyklistickouvyztuženou vestu na oblast páteře (páteřák). Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

Vedoucí jezdeckého výcviku a hlavní vedoucí tábora je ředitelka našeho Hřebčína Favory v Benicích, Ing.Pavlína Písková, email : pavlina.piskova@favory.cz.

Proč právě u nás?

 • v roce 2017 zahajujeme již 21. táborovou sezónu
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice
 • děti budou jezdit na koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni
 • kapacita turnusu je pouze 15 dětí, proto můžeme vašim dětem věnovat individuální péči
 • garantujeme, že Vaše dítě stráví na koni minimálně 1 hodinu denně
 • děti se učí klasický, tzv. anglický styl ježdění
 • výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty
 • děti mají v programu tábora zahrnutu hodiny teoretické výuky z hipologického oboru a taktéž přednášku veterinárního lékaře o zdravotní problematice koní
 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) se zkušenými táborovými vedoucími
 • tábor je ukončen Jezdeckou akademií – ukázkou jezdeckého umění, které se Vaše děti u nás naučily během pobytu
 • Barokní statek Benice je dobře dostupný z dálnice D1, nachází se 11 km od Benešova

Začátek a konec tábora 2017

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 14.00 hod., v 15.00 hod. následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína, rozdělení dětí do jezdeckých skupin podle jejich schopností a dosavadních jezdeckých zkušeností.

Turnus je ukončen v neděli následujícího týdne Jezdeckou akademií, která začíná v 10.00 hod. na jízdárně hřebčína. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče, kde táborníci předvedou, co se naučili během svého pobytu. Po jejím ukončení táborníci odjíždějí domů.

 

 • Výcvik jízdy na koni

  • Pro děti je připraven každodenní výcvik jízdy na koni, přičemž garantujeme, že Vaše dítě stráví v sedle minimálně 6 plnohodnotných jezdeckých hodin. Děti budou rozděleny do třech skupin dle výkonnosti a zkušeností. Každému dítěti je přidělen (pokud možno) jeho „vlastní“ kůň pro celou dobu jeho pobytu. Dítě může být v průběhu tábora trenérem přeřazeno do skupiny, která více vyhovuje jeho schopnostem. Děti se naučí během výcviku zvládnout koně v kroku, klusu i cvalu. Naučí se základní jízdárenská pravidla tolik nezbytná pro úspěšné zvládnutí jízdy na koni i na jízdárně, a zároveň se naučí základní akrobacii na koňském hřbetě. Výuku vede licencovaný trenér jezdectví s několika asistenty.

 • Bezpečnost

  • Povinnou výbavou je ochranná přilba a jezdecké boty nebo pevné boty s nízkou hladkou podrážkou, nejlépe kotníčkové nebo holinky. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty přiléhavého střihu. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

 • Doprovodný program

  • Kromě jízdy na koni se o zajímavý program pro děti budou starat prověření vedoucí s dlouholetými zkušenostmi v oboru práce s dětmi a mládeží. Naši vedoucí jsou připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umí připravit zábavný program v prostorách špejcharu, anebo táborníky zaujmout promítnutím dokumentů či filmů s hipologickou tematikou.

   Součástí jezdeckého výcviku je i interaktivní teoretická výuka z oblasti hipologie, která je zahrnuta do denního táborového života. Jedná se o přednášky na téma: Péče a výživa koně, Teorie jízdy na koni, Rozdělení plemen koní, Etologie, Nejčastější zdravotní problémy koní, Jak kůň mluví, Historie, vývoj a současné využití koní, apod. Mnoho přednášek je demonstrováno na modelu koně v životní velikosti. Pokud táborníci projeví zájem, mohou se pod dohledem vedoucích účastnit výpomoci ve stájích.

Ubytování

Vaše děti budou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce 300 m od statku. Chatky jsou rozmístěny do tvaru písmene U uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do chatek není zavedena elektrická energie. U chatek je mobilní WC. Veškeré sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu.

Lékařská péče

Je zajištěna v nemocnicí Rudolfa a Stefanie, a. s., v Benešově (11 km).

 • Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

  • Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové.
   Na ježdění: Jezdecké boty - perka, přilbu jezdeckou či cyklistickou, vyztužená vestu na oblast hrudní páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty, jezdecké chapsy (kožená ochrana lýtek) - snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík.
   Obuv: Holinky, tenisky.
   Hygienické potřeby: Ručník, mýdlo, šampon, zubní kartáček a pastu, hřeben, opalovací krém, kapesníky, toaletní papír, hrníček, lžičku, repelent.
   Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka popř. karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.
   Co nebrat: Řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Cena

Turnus stojí 6.400,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje 6 hodin výcviku jízdy na koni s trenérem, stravování, ubytování, doprovodný program, výdaje na táborové hry a odměny.

Termíny turnusů tábora 2017

 • 1. turnus 2.července - 9.července 2017
 • 2. turnus 9.července - 16.července 2017
 • 3. turnus 16.července - 23.července 2017
 • 4. turnus 23.července - 30.července 2017
 • 5. turnus 30.července - 6.srpna 2017
 • 6. turnus 6.srpna - 13.srpna 2017
 • 7. turnus 13.srpna - 20.srpna 2017
 • 8. turnus 20.srpna - 27.srpna 2017

Poplatek za zrušení rezervace

Stornovací podmínky
V případě storna závazné rezervace Vám peníze vrátíme v plné výši zpět.  

Více informací Vám rádi poskytneme na mobilním telefonním čísle 602 311 671, anebo na e-mailové adrese jan.charvat@favory.cz.

Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM


Nahoru