Letní jezdecký tábor Benice

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní 2017“

je zaměřený na výcvik jezdectví, pro děti od 8 let

Rezervace na tábor

Barokní statek Benice pro sezónu 2017 opět připravil letní dětský jezdecký tábor zaměřený na výcvik jezdectví i pro nezkušené začátečníky.

Na každý turnus JEZDECKÉHO TÁBORA je maximální počet 15 dětí.

VŠECHNY  TURNUSY  JSOU  JIŽ  PLNĚ  OBSAZENY

Pokud se Vám termín turnusu v rezervačním formuláři nezobrazí, je již plně obsazen. Budeme se Vás zde snažit aktuálně informovat o blížícím se naplnění jednotlivých turnusů.

Dětí musí mít s sebou na jezdecký tábor základní výbavu pro jezdecký výcvik - jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdeckou přilbuvyztuženou vestu na oblast páteře (páteřák). Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

Vedoucí jezdeckého výcviku a hlavní vedoucí tábora je ředitelka našeho Hřebčína Favory v Benicích, Ing.Pavlína Písková, email : pavlina.piskova@favory.cz.

Proč právě u nás?

 • v roce 2017 zahajujeme již 21. táborovou sezónu
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice
 • děti budou jezdit na koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni
 • kapacita turnusu je pouze 15 dětí, proto můžeme vašim dětem věnovat individuální péči
 • garantujeme, že Vaše dítě stráví na koni minimálně 1 výukovou hodinu denně
 • děti se učí klasický, tzv. anglický styl ježdění
 • výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty
 • děti mají v programu tábora zahrnutu hodiny teoretické výuky z hipologického oboru a taktéž přednášku veterinárního lékaře o zdravotní problematice koní
 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) se zkušenými táborovými vedoucími
 • tábor je ukončen Jezdeckou akademií – ukázkou jezdeckého umění, které se Vaše děti u nás naučily během pobytu
 • Barokní statek Benice je dobře dostupný z dálnice D1, nachází se 11 km od Benešova

Začátek a konec tábora 2017

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 14.00 hod., následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína, statku a MiniZoo.

Turnus je ukončen v neděli následujícího týdne Jezdeckou akademií, která začíná v 10.00 hod. na jízdárně hřebčína. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče, kde táborníci předvedou, co se naučili během svého pobytu. Po jejím ukončení táborníci odjíždějí domů.

Výcvik jízdy na koni

Pro děti je připraven každodenní výcvik jízdy na koni, přičemž garantujeme, že Vaše dítě stráví v sedle minimálně 6 plnohodnotných jezdeckých výukových hodin. Děti budou rozděleny do třech skupin dle výkonnosti a zkušeností. Každému dítěti je přidělen (pokud možno) jeho „vlastní“ kůň pro celou dobu jeho pobytu. Dítě může být v průběhu tábora trenérem přeřazeno do skupiny, která více vyhovuje jeho schopnostem. Děti se naučí během výcviku zvládnout koně v kroku i klusu. Naučí se základní jízdárenská pravidla tolik nezbytná pro úspěšné zvládnutí jízdy na koni i na jízdárně, a zároveň se naučí základní akrobacii na koňském hřbetě. Výuku vede licencovaný trenér jezdectví s několika asistenty.

Bezpečnost

Povinnou výbavou je ochranná jezdecká přilba, jezdecké boty, chrániče holení a vyztužená vesta pro oblast páteře. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty přiléhavého střihu. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

Doprovodný program

Kromě jízdy na koni se o zajímavý program pro děti budou starat prověření vedoucí s dlouholetými zkušenostmi v oboru práce s dětmi a mládeží. Naši vedoucí jsou připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umí připravit zábavný program v prostorách špejcharu, anebo táborníky zaujmout promítnutím dokumentů či filmů s hipologickou tematikou. Součástí jezdeckého výcviku je i interaktivní teoretická výuka z oblasti hipologie, která je zahrnuta do denního táborového života.

Ubytování

Vaše děti budou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce 300 m od statku. Chatky jsou rozmístěny do tvaru písmene U uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do chatek není zavedena elektrická energie. U chatek je mobilní WC. Veškeré sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu.

Lékařská péče

Je zajištěna v nemocnicí Rudolfa a Stefanie, a. s., v Benešově (11 km).

Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové.
Na ježdění: Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta na oblast páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty. Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík.
Obuv: Holinky, tenisky.
Hygienické potřeby: Ručník, mýdlo, šampon, zubní kartáček a pastu, hřeben, opalovací krém, kapesníky, toaletní papír, hrníček, lžičku, repelent.
Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka popř. karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.
Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Cena

Turnus stojí 6.400,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje 6 hodin výcviku jízdy na koni s trenérem, stravování, ubytování, doprovodný program, výdaje na táborové hry a odměny.

Termíny turnusů tábora 2017

 • 1. turnus 2.července - 9.července 2017
 • 2. turnus 9.července - 16.července 2017
 • 3. turnus 16.července - 23.července 2017
 • 4. turnus 23.července - 30.července 2017
 • 5. turnus 30.července - 6.srpna 2017
 • 6. turnus 6.srpna - 13.srpna 2017
 • 7. turnus 13.srpna - 20.srpna 2017
 • 8. turnus 20.srpna - 27.srpna 2017

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor ke stažení zde:

 

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Týdenní turnus stojí 6.400,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje 6 výukových hodin výcviku jízdy na koni s trenérem, doprovodný program, ubytování a stravování.

Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení námi zaslané faktury, jinak Vám nemůžeme závazně garantovat místo v turnuse pro přihlášené dítě. Vyplňte a zašlete elektronickou přihlášku a vyčkejte, budeme se snažit, aby na Vámi udanou emailovou adresu přišla co nejdříve vystavená faktura. Poté tábor uhraďte, fakturační číslo (VS) uveďte při platbě jako variabilní symbol. A pak je jisté, že Vaše dítko (dítka) stráví u nás krásný týden na táboře s koňmi... Neb hlavně o to nám jde!

Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče.

Zařazení dítěte na tábor vám potvrdíme e-mailem.

Poplatek za zrušení rezervace

Stornovací podmínky
V případě storna závazné rezervace do 15.6. 2017 Vám peníze vrátíme v plné výši zpět.  

Více informací Vám rádi poskytneme na mobilním telefonním čísle 602 311 671, anebo na e-mailové adrese jan.charvat@favory.cz.

Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM


Nahoru