Letní dětský tábor "LÉTO NA STATKU"

Letní dětský tábor s domácími zvířátky

"LÉTO NA STATKU"   Benice 2017, pro děti od 8 do 15 let

Rezervace na tábor

Přihlaste své děti na letní dětský tábor v malebném prostředí středočeského Barokního statku v Benicích a dejte vašim dětem příležitost seznámit se s venkovským prostředím rodinného statku, s každodenní péčí o domácí zvířátka, které u nás chováme. Vaše dítě získá možnost přímého kontaktu s poníky, oslíky, ovečkami, domácí drůbeží, může se každý den aktivně podílet na krmení a ošetřování našich roztomilých kamarádů.

  

Dětem, které mají rády domácí zvířátka a koně nabízíme možnost týdenních turnusů na letním dětském táboře na Benicích. Pokud se dítě zajímá o jezdectví a chce se naučit základy jízdy na koni, může se přihlásit do oddílu s výukou jezdectví, kde je věková hranice od osmi let, počet dětí na turnus je omezen na patnáct a výcvik je vhodný i pro začáteřníka. Děti, které milují zvířátka, rádi přivítáme v oddíle zaměřeném na péči o naše domácí zvířátka v našem MiniZoo přímo v areálu Barokního statku Benice, máme ovečky, poníky, oslíky, kozičky, slepičky, kachny, husy, labutě, pávy a roztomilá prasátka.

Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových chatkách v areálu letního tábora. Jedná se o chatky bez podsady, dřevěné, na pevných podestách. Sociální zázemí, umývárny, wc, sprchy jsou penzionového typu v areálu Barokního statku, který se nachází 300m od tábora. V areálu tábora jsou umístěna wc mobilní. Děti se stravují v naší restauraci na nádvoří statku, kde mají vyhrazeny prostory starobylého špejcharu. Vaříme obvyklá dětská jídla ze zdravé venkovské kuchyně. Program tábora je následující - po rozcvičce, ranní hygieně a snídani následuje dopolední aktivita v rámci naší rodinné minizoo, během které dětem zprostředkováváme přímý kontakt s našimi zvířaty formou asistované péče o ně. Ke zvířatům rozhodně děti nechodí bez doprovodu, pomáhají s přípravou krmení, krmením zvířat samotných, přehánění na pastvu, péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracem.

Cílem dopoledních aktivit je zapojit děti aktivně do života na statku, seznámit je s našimi hospodářskými zvířaty, péčí o ně, seznámit je s prací veterináře a nabídnout možnost aktivního a manuálního vyžití.V případě zájmu dětí nabídneme i možnost svezení se na poníkovi, či větším koni, dle fyzických předpokladů.

Odpolední a večerní program se již neliší od běžných táborových činností, jako je celotáborová hra, sportovní a kreativní aktivity, společenský večer formou her, soutěží, diskotéky a samozřejmě táboráku pod širým nebem s opékáním buřtů. V průběhu týdne bude dle počasí zařazen výlet do malebné krajiny regionu posázaví buď na zámek Konopiště, či posázavským pacifikem údolím řeky Sázavy.

Jeden z podvečerů týdenního pobytu bude již tradičně věnován oblíbeným besedám s veterinářem a kovářem, kteří již léta ošetřují zvířata v našem statku a hřebčíně. Tyto besedy bývají pro děti velmi zábavné a děti při nich velmi často živě komunikují a diskutují s ošetřujícím panem doktorem Kotem, který velmi rád přidává zábavné historky ze života zvířat.

 

    

 

Rezervace na tábor

 

Na každý turnus tábora "LÉTO NA STATKU" je maximální počet 10 dětí.

Hlavní vedoucí tábora je ředitelka našeho Hřebčína Favory v Benicích, Ing.Pavlína Písková, email : pavlina.piskova@favory.cz.

 

Tábor na statku v Benicích dětem přinese získání poznatků a zkušeností s péčí o menší zvířata, naučíme je základním pravidlům péče s přispěním velmi zajímavé besedy s naším veterinářem. 

 

 

Co děti na táboře čeká? 

VÝCHOVNÁ  ČÁST :

 • budování vztahu dítěte a zvířete

 • význam péče o zvíře

 • pochopení vlivu přírody pro život člověka

NAUČNÁ  ČÁST :

 • seznámení dětí s různými druhy domácích zvířat

 • při besedě s veterinářem následuje diskuse dětí 

 • dětí získají základní návyky péče o zvířata

VENKOVNÍ  AKTIVITY :

 • celotáborová hra, stezka odvahy

 • hry v přírodě

 • aktivity se zvířaty v MiniZoo přímo na statku

 • besedy u táboráku

Proč právě u nás?

 • v roce 2017 zahajujeme již 21. táborovou sezónu
 • jsme unikátní zrekonstruovaný historický statek se skvělým zázemím kvalitní restaurace
 • děti budou čas trávit v malebné přírodě v okolí Barokního statku Benice, jsme samota, kde nás nikdo neruší
 • vašim dětem věnujeme maximální individuální péči
 • ubytování dětí je v pravém chatkovém
 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborák s opékáním buřtů, táborové hry, soutěže, promítání filmů pod večerní oblohou) se zkušenými táborovými vedoucími
 • tábor je ukončen celkovým vyhodnocením turnusu, dětí dostanou na památku trička s originálními motivy
 • Barokní statek Benice je dobře dostupný z dálnice D1, nachází se 11 km od Benešova

Začátek a konec tábora

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 14.00 hod., v 15.00 hod. následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního herního tábora. Následuje prohlídka Barokního statku Benice, rozdělení dětí do skupin podle jejich schopností a dosavadních zkušeností a samozřejmě večeře..

Turnus je ukončen v neděli následujícího týdne v 10.00 hodin.

Ubytování

Vaše děti budou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce 300 m od statku. Chatky jsou rozmístěny do tvaru písmene U uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do chatek není a z pochopitelných "táborových" důvodů ani nebude zavedena elektrická energie. U tábora je základní sociální zázemí. Veškeré další sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu.

Lékařská péče

Je zajištěna v nemocnicí Rudolfa a Stefanie, a. s., v Benešově (11 km).

 

Rezervace na tábor

 

Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka, čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové.
Obuv: Holinky, tenisky.
Hygienické potřeby: Ručník, mýdlo, šampon, zubní kartáček a pastu, hřeben, opalovací krém, kapesníky, toaletní papír, hrníček, lžičku, repelent.
Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka popř. karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.
Co nebrat: Mobilní telefony, teblety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

 

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor ke stažení zde:

 

Termíny turnusů tábora 2017

 • 1. turnus 2.července - 9.července 2017
 • 2. turnus 9.července - 16.července 2017
 • 3. turnus 16.července - 23.července 2017
 • 4. turnus 23.července - 30.července 2017
 • 5. turnus 30.července - 6.srpna 2017
 • 6. turnus 6.srpna - 13.srpna 2017
 • 7. turnus 13.srpna - 20.srpna 2017
 • 8. turnus 20.srpna - 27.srpna 2017

 

Cena

Turnus stojí 5.400,- Kč včetně DPH za dítě. Cena zahrnuje stravování, ubytování, doprovodný program, výdaje na táborové hry a odměny.

Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení námi zaslané faktury, jinak Vám nemůžeme závazně garantovat místo v turnuse pro přihlášené dítě. Vyplňte a zašlete elektronickou přihlášku a vyčkejte, budeme se snažit, aby na Vámi udanou emailovou adresu přišla co nejdříve vystavená faktura. Poté tábor uhraďte, fakturační číslo (VS) uveďte při platbě jako variabilní symbol. A pak je jisté, že Vaše dítko (dítka) stráví u nás krásný týden na táboře s roztomilými domácími zvířátky... Neb hlavně o to nám jde!

Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče.

Zařazení dítěte na tábor vám potvrdíme e-mailem.

Rezervace na tábor

Poplatek za zrušení rezervace

Stornovací podmínky
V případě storna závazné rezervace do 15.6. 2017 Vám peníze vrátíme v plné výši zpět.  

Více informací Vám rádi poskytneme na mobilním telefonním čísle 602 311 671, anebo na e-mailové adrese jan.charvat@favory.cz.

Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Nahoru