• Více podrobných informací o statku Benice najdete na našem FCB.

  02.05.2017

  Více informací o nás najdete na našem www.facebook.com/baroknistatekbenice.

 • SLEVA 40% pro SVATBU ve všední den

  02.05.2017

  Rádi pro Vás uspořádáme svatbu na Statku Benice i ve všední den, v úterý, ve středu nebo ve čtvrtek. Nabízíme snoubencům, kteří plánují jak menší svatbu do 40 hostů tak i větší svatbu do 150 hostů, možnost uspořádat svatební den a hostinu ve všední den na Statku Benice se 40% slevou na pronájem prostor a celkovou kapacitu ubytování. Pro více informací nám pište na email svatba@statekbenice.cz nebo nám volejte na tel. číslo 601 324 166.

 • Vzdělávací a relaxační pobyty pro dospělé

  02.05.2017

  Zaměřujeme se na vzdělávání dospělých 40+ a seniorů. Naším cílem je srozumitelně vysvětlit a názorně předvést možnosti, které nabízí dnešní moderní online svět, podporovat rozvoj Vaší nezávislosti a samostatnosti. Chceme Vás naučit, jak se současně bavit na internetu, pracovat efektivně a přitom dodržovat základní bezpečnostní pravidla při online platbách, online nákupech, komunikaci na sociálních sítích.

Všechny novinky

Aktuálně ze statku

Letní dětský tábor na Benicích 2017

Aktuální informace pro rodiče a mapa cesty k táboru.

V neděli 2.7.2017 zahajujeme již 21. sezonu letních dětských táborů na Barokním statku Benice. Potřebné dokumenty, které jsou potřeba předat při nástupu dítěte vedoucímu tábora podepsané rodiči a lékařem najdete ke stažení na našich stránkách. Pro jezdecký tábor dokumenty můžete stáhnout ZDE, pro tábor s péčí o zvířátka můžete dokumenty stáhnout ZDE. Podrobnou mapku cesty přímo k táboru od hlavní komunikace mezi vesnicemi Soběšovice a Dunávice najdete po kliknutí na obrázek níže. 

      

cesta k táboru

 

Vzdělávací a relaxační pobyty na statku Benice pro dospělé 40+

"Poznávejte a vzdělávejte se v každém věku. Žít znamená učit se."

Nádherná samota v malebné krajině Posázaví, Barokní statek Benice,  je ideálním místem pro relaxační pobyty, které jsme doplnili o zájmové vzdělávání dospělých 40+.

Aktivně se zajímáte o dění kolem Vás? Baví Vás moderní online svět? Máte zájem vzdělávat se v základních dovednostech při používání mobilního telefonu, tabletu, notebooku, pevného počítače? Rádi se zdokonalíte v používání emailu, internetového prohlížeče, mobilních aplikací? Máte skvělé nápady? Vyrábíte zajímavé, originální a krásné výrobky a rádi je nabídnete? Známým poskytujete služby na profesionální úrovni? Již delší dobu vážně zvažujete začátek vlastního podnikání? Podnikáte a potřebujete získat více zákazníků? Chcete se postavit na vlastní nohy a o svém čase si rozhodovat sami? Přemýšlíte, který krok má být ten první? Víte, že chcete mít vlastní webové stránky?Pokud jste překročili čtyřicítku a zdá se Vám svět online příliš složitý, neváhejte, vysvětlíme Vám vše velmi srozumitelně. Více informací najdete ZDE.

      

barokní statek benice hříbata 2 barokní statek benice hříbata 2

 

Krásné jarní počasí a skvělá oslava narozenin benických hříbátek

První aprílovou sobotu 1.dubna 2017 se brány Hřebčína Favory a Barokního statku Benice otevřely návštěvníkům a gratulantům při příležitosti oslavy prvních narozenin benických hříbátek. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přišli popřát benickým hříbátkům, za velmi příjemně společně strávené sobotní odpoledne.

  barokní statek benice hříbata barokní statek benice hříbata 2 barokní statek benice hříbata 2 barokní statek benice hříbata 2 barokní statek benice hříbata 2

barokní statek benice hříbata 2 barokní statek benice hříbata 2

 

Letní dětský tábor Benice 2017 "LÉTO NA STATKU"

Dětem, které mají rády domácí zvířátka a koně nabízíme možnost týdenních turnusů na letním dětském táboře na Benicích. Pokud se dítě zajímá o jezdectví a chce se naučit základy jízdy na koni, může se přihlásit do oddílu s výukou jezdectví, kde je věková hranice od osmi let, počet dětí na turnus je omezen na patnáct a výcvik je vhodný i pro začáteřníka. Děti, které milují zvířátka, rádi přivítáme v oddíle zaměřeném na péči o naše domácí zvířátka v našem MiniZoo přímo v areálu Barokního statku Benice, máme ovečky, poníky, oslíky, kozičky, slepičky, kachny, husy, labutě, pávy a roztomilá prasátka. Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových chatkách v areálu letního tábora. Jedná se o chatky bez podsady, dřevěné, na pevných podestách. Sociální zázemí, umývárny, wc, sprchy jsou penzionového typu v areálu Barokního statku, který se nachází 300m od tábora. V areálu tábora jsou umístěna wc mobilní. Děti se stravují v naší restauraci na nádvoří statku, kde mají vyhrazeny prostory starobylého špejcharu. Vaříme obvyklá dětská jídla ze zdravé venkovské kuchyně. Program tábora je následující - po rozcvičce, ranní hygieně a snídani následuje dopolední aktivita v rámci naší rodinné minizoo, během které dětem zprostředkováváme přímý kontakt s našimi zvířaty formou asistované péče o ně. Ke zvířatům rozhodně děti nechodí bez doprovodu, pomáhají s přípravou krmení, krmením zvířat samotných, přehánění na pastvu, péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracem. Cílem dopoledních aktivit je zapojit děti aktivně do života na statku, seznámit je s našimi hospodářskými zvířaty, péčí o ně, seznámit je s prací veterináře a nabídnout možnost aktivního a manuálního vyžití.V případě zájmu dětí nabídneme i možnost svezení se na poníkovi, či větším koni, dle fyzických předpokladů. Odpolední a večerní program se již neliší od běžných táborových činností, jako je celotáborová hra, sportovní a kreativní aktivity, společenský večer formou her, soutěží, diskotéky a samozřejmě táboráku pod širým nebem s opékáním buřtů. V průběhu týdne bude dle počasí zařazen výlet do malebné krajiny regionu posázaví buď na zámek Konopiště, či posázavským pacifikem údolím řeky Sázavy. Jeden z podvečerů týdenního pobytu bude již tradičně věnován oblíbeným besedám s veterinářem a kovářem, kteří již léta ošetřují zvířata v našem statku a hřebčíně. Tyto besedy bývají pro děti velmi zábavné a děti při nich velmi často živě komunikují a diskutují s ošetřujícím panem doktorem Kotem, který velmi rád přidává zábavné historky ze života zvířat. Více informací pro přihlášku do oddílu s péčí o domácí zvířátka najdete na našich stránkách a ZDE, pro jezdecký oddíl také na našich stránkách a ZDE.

  letní dětský tábor benice letní dětský tábor poník jezdecký tábor benice

 

Pozvánka na 1. dubna

Oslava prvních narozenin benických hříbátek

První aprílovou sobotu 1.dubna 2017 se brány Hřebčína Favory a Barokního statku Benice otevřou návštěvníkům a gratulantům při příležitosti oslavy prvních narozenin benických hříbátek. V Benicích se můžete vydat na komentovanou prohlídku stájí hřebčína Favory, ochutnat gastronomické speciality benické kuchyně, či projít otevřenými dveřmi naší minizoo s čerstvě narozenými jehňátky a kůzlátky. Ve 14:00 hodin slavnostně předvedeme na nádvoří statku naše roční oslavence, kteří se jistě s chutí zakousnou do narozeninového dortu. Po celé odpoledne budou pro děti připraveni nasedlaní poníci. Přijďte se svými blízkými přivítat jaro do malebného prostředí Barokního statku Benice a prožít příjemné dubnové odpoledne. Otevřeno bude od 11:00 do 16:00 hodin.

  barokní statek benice hříbata barokní statek benice hříbata 2

 

V mrazivých dnech na Benicích se nám rodí krásná a zdravá jehňátka

Děti, které se přihlásí do Letního dětského tábora na Benicích "Léto na statku" budou mít příležitost o tyto roztomilé mazlíčky celé prázdniny pečovat. V letošním létě pořádáme již 21. sezonu letních dětských táborů. Velmi oblíbený je jezdecký tábor "Prázdniny v sedle císařských koní" určený i pro začátečníky od 8 - 15 let a tábor "Léto na statku" určený dětem od 7 - 15 let, které mají rády zvířátka a chtějí se naučit základní péči o ně... (doporučujeme kliknout na fotku)

    

 

Nádherný starokladrubský plemenný hřebec na Statku Benice

SACRAMOSO RABIA VIII

Sledujte s námi úspěšně se rozšiřující chov starokladrubského koně v privátním Hřebčínu Favory. V rámci nastávajícího připouštěcího období bude pro náš chov zapůjčen impozantní plemenný hřebec Sacramoso Rabia VIII, působící v chovu NH Kladruby nad Labem. Po tomto hřebci se po benických pastvinách prohání již roční hřebeček Sacramoso Amarata VIII - 14, který temperamentem a vitalitou svého otce nezapře. Hřebčín Favory tímto děkuje za chovatelskou spolupráci Národnímu hřebčínu Kladruby. Těšíme se na naše další skvělá hříbata... (doporučujeme kliknout na fotku)

  

 

SLEVA 40% pro SVATBU ve VŠEDNÍ DEN

Rádi pro Vás uspořádáme svatbu na Statku Benice i ve všední den, v úterý, ve středu nebo ve čtvrtek. Nabízíme snoubencům, kteří plánují jak menší svatbu do 40 hostů tak i větší svatbu do 150 hostů, možnost uspořádat svatební den a hostinu ve všední den na Statku Benice se 40% slevou na pronájem prostor a celkovou kapacitu ubytování. Pro více informací nám pište na email svatba@statekbenice.cz nebo nám volejte na tel. číslo 601 324 166.

  

 

Poslední volné svatební termíny pro rok 2017 na našem Statku Benice

Vzhledem k velikému zájmu budoucích novomanželů o svatební dny na venkovském statku Vám doporučujeme rezervovat si svatební termín pro rok 2017 co nejdříve. Po telefonické domluvě Vás na našem statku přivítáme a rádi Vám osobně navrhneme možnosti Vašeho svatebního dne na Statku Benice. Připravili jsme pro Vás ke stažení ve formátu pdf SVATEBNÍHO PRŮVODCE SVATBOU NA BENICÍCH 2017, najdete zde základní informace pro uspořádání svatebního dne na Benicích

  

 

Poutavý krátký film o Benicích

Podívejte se na unikátní záběry v krásném krátkém filmu "Koně pro krále", který pro nás natočil Libor Špaček a Petra Doležalová, tvůrci projektu Escape to Nature. Sdílejte s námi neopakovatelné okamžiky prvních minut letošních hříbat na pastvině a sloučení dvou stád starokladrubského koně na Statku Benice, v Hřebčíně FAVORY. 

  

 

Hubertova jízda na Benicích 22. října

V sobotu, 22. října za krásného počasí jsme na Benicích uzavřeli jezdeckou sezonu slavnostní jízdou ušlechtilých koní s příjemně naladěnými jezdci.

  

 

Zveme Vás dne 25.a 26.listopadu

na SVATEBNÍ  EXPO, pořádané v hotelu International Prague.
Na výstavě budeme mít vlastní expozici, velice rádi Vás přivítáme a osobně s Vámi probereme možnosti Vašeho svatebního dne na Statku Benice. Pro sjednání schůzky v rámci výstavy uvítáme, když nás budete kontaktovat na tel. čísle 724 054 267, Tomáš Havelka. Více informací o svatbách na Statku Benice, fotografie, reference a užitečné rady najdete na našich svatebních stránkách SvatbaNaStatku.cz.
 
  

 

Letošní hříbátka přijdou do naší odchovny 13.listopadu, těšíme se..

Celkem bude u nás pět hříbat narozených v roce 2016, pět hříbat z ročníku narozeného 2015 a tři hříbata z roku 2014. Pokud máte zájem o více informací o odchovně hříbat na Benicích, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 602 694 256, Ing. Pavlína Písková. Na pastvinách jsou samozřejmostí přístřešky a dvakrát denně uvazování s příkrmem. Přes zimu máme hříbata ve stájích na volném ustájení, v průběhu dne na pastvinách.
 

    

 

 

Zaujaly vás naše služby? Kontaktujte nás.

Zavolejte nám na telefonní číslo 601 324 166

Kontaktní formulář


Nahoru