Hřebčín Favory

Charakteristika starokladrubského koně

Starokladrubský kůň je jediným hospodářským zvířetem této planety, na které je oficiálně nahlíženo jako na živé umělecké dílo, srovnatelné s obrazy, sochami nebo architekturou raného novověku. Starokladrubští koně, chovaní kontinuálně po více než 400 let, jsou jedním z nejstarších plemen koní na světě. Jde o teplokrevné plemeno vzniklé na podkladě starošpanělské a staroitalské krve. Současní koně mají evidované předky až do poloviny osmnáctého století a tvoří čtyři bílé a čtyři vrané kmeny.

  Sacramoso Rabia VIII - plemenný hřebec, Hřebčín Favory


Zkoušky výkonnosti starokladrubských klisen privátních chovů 2017

Zkoušky pořádala společnost Favory Horses s.r.o. ve spolupráci s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem. K výkonnostním zkouškám nastoupily tři starokladrubské klisny: Sixtia-44, Xentie-56 a Grapa-26. Všechny tři klisny výkonnostní zkoušky absolovovaly úspěšně. Klisny Xentie-56 a Grapa-26 mohou být na základě bodového hodnocení zapsány do Hlavní plemenné knihy, klisna Sixtie-44 do Plemenné knihy. Klisny Xentie-56 a Sixtia-44 mohou být evidovány jako genetický zdroj. Komise pracovala ve složení: Ing. Karel Regner (předseda), Ing. Zuzana Šancová, Tomáš Barták. Zkoušky proběhly za příznivého počasí a příjemné nálady všech zúčastněných. Poutavé video zachycující momenty v průběhu zkoušek můžete shlédnout přes Youtube zde Výkonnostní zkoušky klisen Benice 2017


NA PRODEJ - starokladrubský hřebec Favory Sabora XXVI-9, rok narození 2014

Nabízíme k prodeji starokladrubského hřebce Favory Sabora XXVI-9, nar. 3/2014, smíš. běl., KVH 168cm. Otec Favory Falstra XXVI, matka po Generale Espera L. Hřebec je většího tělesného rámce, velmi dobře osvalený, přiměřeného temperamentu. Disponuje výbornou mechanikou pohybu, dobrým charakterem. V současné době zařazen do výcviku na lonži, neobsednutý. Zdravý, ošetřovaný, pravidelné korekce kopyt, bez jakýchkoliv vad.

Cena: 150 000 Kč bez DPH


PRODÁNA - starokladrubská klisna, rok narození 2016

Nabízíme k prodeji starokladrubskou klisnu, rok narození 2016, v dospělosti barva bělouš. Otec Sacramoso Rabia VIII, matka Firona-31 po Favory Erusa XV. V současné době pastevní odchov, pravidelná korekce kopyt. Klisna je většího tělesného rámce, dobře osvalená, přiměřeného temperamentu, bez vad exteriéru.

Cena: 60 000 Kč bez DPH


PRODÁNA - starokladrubská klisna, rok narození 2014

Nabízíme k prodeji starokladrubskou klisnu, rok narození 2014, bělouš. Otec Favory Falstra XXVI, matka Saboca-37 po Sacramoso Aboca XL. V současné době pastevní odchov ve stádu klisen, ošetřovaná, pravidelná korekce kopyt. Klisna je většího, uceleného tělesného rámce, osvalená, přiměřeného temperamentu, mírný nákrok na pravé zadní noze, velmi hodná.

Cena: 35 000 Kč bez DPH


 

Ceník služeb 2018

pastevní ustájení 5 000 Kč / měsíc

boxové ustájení 9 000 Kč / měsíc

provozní doba stáje 7 - 16 hodin

ceny jsou včetně dph

 
Nahoru