Letní jezdecký tábor Benice

>>   NOVINKA   <<

Ve spolupráci s Jazykovou školou JIPKA jsme pro vás připravili jazykový pobytový tábor, v rámci kterého se děti nebudou ani chvilku nudit, a navíc budou mluvit převážně cizím jazykem. Zvolit si můžete tábor v angličtině, němčině nebo francouzštině. Více informací a registrace ZDE >>.

 

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní 2018“

je zaměřený na výcvik jezdectví, pro děti od 8 do 16 let

Rezervace na jezdecký tábor

Barokní statek Benice pro sezónu 2018 opět připravil letní dětský jezdecký tábor zaměřený na výcvik jezdectví pro nezkušené začátečníky i pokročilé jezdce či jezdkyně.

Pokud se Vám termín turnusu v rezervačním formuláři nezobrazí, je již plně obsazen. 

Vedoucí jezdeckého výcviku a hlavní vedoucí tábora je ředitelka našeho Hřebčína Favory v Benicích, Ing.Pavlína Písková, email : pavlina.piskova@favory.cz.

 

Proč právě u nás?

 • v roce 2018 zahajujeme již 22. táborovou sezónu

 • jsme největší soukromý chovatel kladrubských koní v České republice

 • děti jezdí na koních, které odpovídají jejich jezdecké úrovni

 • kapacita turnusu je pouze 15 dětí, proto Vám zaručujeme individuální péči o Vaše dítě

 • garantujeme, že Vaše dítě stráví  minimálně 6 výukových lekcí v sedle koně

 • děti se učí klasický, tzv. anglický styl ježdění

 • výcvik jízdy vede licentovaný instruktor jezdectví a cvičitelé

 • děti mají v programu tábora zahrnuté hodiny teoretické výuky z hipologického oboru, a také přednášku veterinárního lékaře o zdravotní problematice koní

 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) pod vedením našich zkušených vedoucích

 • každý turnus je zakončen slavnostní Jezdeckou akademií – ukázka jezdeckého umění, kterému se Vaše dítě u nás naučilo

 • Barokní statek Benice je dobře dostupný, nachází se 11 km od Benešova

        

 

 

Rezervace na tábor

 

 

Začátek a konec tábora

 

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor je individuální a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 15.00 hod., následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína a statku.

 

Turnus je ukončen v neděli následujícího týdne slavnostní Jezdeckou akademií, která začíná v 10.30 hod. na jízdárně hřebčína. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče, kde táborníci a tábornice předvedou, co se naučili během svého pobytu v Benicích. Po jejím ukončení táborníci individuálně odjíždějí domů.

 

Výcvik jízdy na koni

Pro děti je připraveno minimálně 6 plnohodnotných jezdeckých výukových lekcí v sedle koně.  Děti budou rozděleny do více skupin dle jejich výkonností a zkušeností.

Každému jezdci či jezdkyni je přidělen (pokud možno) „vlastní“ kůň na celou dobu jeho týdenního výcviku . Dítě může být v průběhu tábora trenérem přeřazeno do skupiny, která více vyhovuje jeho schopnostem. Vedoucí jezdeckého výcviku a hlavní vedoucí tábora je ředitelka našeho Hřebčína Favory v Benicích, Ing.Pavlína Písková.

 

Bezpečnost

Dětí musí mít s sebou na jezdecký tábor základní výbavu pro jezdecký výcvik - jezdecké boty (perka nebo holinky), chrániče holení (chapsy), jezdeckou přilbu, vyztuženou vestu na oblast páteře (páteřák).

Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

Povinnou výbavou je ochranná jezdecká přilba, jezdecké boty, chrániče holení a vyztužená vesta pro oblast páteře. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty přiléhavého střihu. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

 

Doprovodný program

V rámci táborového života se děti mohou těšit na tradiční táborové aktivity, mezi které patří soutěže, hry, táborák s opékáním buřtů, táborové turnaje v různých typech sportů, procházky do nedalekého lesa či okolí, a také „noční bojovka“

 

Rezervace na jezdecký tábor

 

Ubytování

Vaše děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce v blízkosti statku. Do chatek není zavedena elektrická energie. U chatek je WC a užitková voda. Veškeré sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice. Pitná voda je zajištěna v táboře.


 

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti je zajištěna strava 5x denně ve formě snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. V případě některé alergie na potraviny (bezlepková dieta, intolerance laktozy, diabetici apod)  nás prosím kontaktujte osobně před zahájením tábora.

 

Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové ☺

Na ježdění: Jezdecké boty (perka nebo holinky), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta na oblast páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty. Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík.

Obuv: Holinky, tenisky.

Hygienické potřeby: Ručník, mýdlo, šampon, zubní kartáček a pastu, hřeben, opalovací krém, kapesníky, toaletní papír, repelent.

Ostatní: Spacák, , polštářek, deka, karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

 

Cena

Cena týdenního turnusu činí 6.900,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje min. 6  lekcí výcviku jízdy na koni s trenérem, ubytování, stravování, doprovodný táborový program, výdaje na táborové hry a odměny.

 

Rezervace na jezdecký tábor
 

Termíny turnusů tábora 2018

1. turnus 1.července - 8.července 2018

2. turnus 8.července - 15.července 2018

3. turnus 15.července - 22.července 2018

4. turnus 22.července - 29.července 2018

5. turnus 29.července - 5.srpna 2018

6. turnus 5.srpna - 12.srpna 2018

7. turnus 12.srpna – 19.srpna 2018

8. turnus 19.srpna - 26.srpna 2018

 

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor Vám zašleme emailem v květnu, případně budou k dispozici ke stažení na našich stránkách.

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Cena týdenního turnusu činí 6.900,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje min. 6 lekcí výcviku jízdy na koni s trenérem, ubytování, stravování, doprovodný táborový program, výdaje na táborové hry a odměny.

 

Účastnický poplatek je nutno zaplatit ve splatnosti námi zaslané faktury, v případě zdržení nemůžeme závazně garantovat místo v turnuse pro přihlášené dítě.

Vyplňte a zašlete elektronickou přihlášku, zpětně Vám bude v průběhu ledna zaslána faktura.
Při platbě uveďte prosím jako variabilní symbol číslo Vaší faktury.

U svého zaměstnavatele můžete žádat o příspěvek na náš letní dětský tábor pro Vaše dítě, v případě potřeby Vám rádi vystavíme fakturu pro Vašeho zaměstnavatele.


Stornovací podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení.

Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši: 0% při zrušení do 31.5. daného roku, 50% při zrušení do 15.6.daného roku, 100% při zrušení po 15.6.daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře, potvrdí souhlas s pořízením fotografií a videí a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor

 
 
 
 

Kontakt

V případě potřeby doplnění informací se můžete obrátit na naší hlavní vedoucí

Míšu Vančovou, tel. 702 096 065, email michaela@statekbenice.cz nebo na hlavní vedoucí jezdeckého výcviku Ing.Pavlínu Pískovou.


Srdečně se na Vás těšíme!

FAVORY CAMPER TEAM

 

Nahoru