Barokní statek Benice

Kalendář akcí

Všechny akce
  • Rezervujte si již nyní termín svatby na Benicích pro rok 2019

    23.06.2018

    O svatby na romantických samotách je v současné době veliký zájem, doporučujeme rezervovat si termín Vaší svatby co nejdříve. Více informací najdete na našich stránkách www.svatbanastatku.cz.

Všechny novinky

Aktuálně ze statku

 >>  ŠVESTKOBRANÍ na Benicích 2018  <<

Festival švestkových chutí.

Zveme Vás v neděli 9.září od 11 hodin na již tradiční benické Švestkobraní. Ochutnejte naše vlastní švestkové knedlíky a benická povidla, která si můžete koupit i sebou. Příjemnou neděli nám doplní hudební vystoupení studentů benešovské ZUŠ Josefa Suka, živá hudba, animační program pro děti a komentované prohlídky Hřebčína Favory. 

 podzimní camp Benice 2017

 


>>   NOVINKA  PRO  DĚTI   <<

Ve spolupráci s Jazykovou školou JIPKA jsme připravili letní jazykový pobytový tábor, v rámci kterého se děti nebudou ani chvilku nudit, a navíc budou mluvit převážně cizím jazykem. Zvolit si můžete tábor v angličtině, němčině nebo francouzštině. Více informací a registrace ZDE >>.


>>   Vítání hříbátek 13.5. 2018   <<

Vážení a milí příznivci starokladrubských koní, Hřebčín Favory a Barokní statek Benice si Vás dovolují pozvat na JARNÍ VÍTÁNÍ HŘÍBÁTEK, které proběhne v neděli 13.5.2018 od 13 hodin do 16 hodin na nádvoří Barokního statku v Benicích. Během dne se můžete vydat na komentovanou prohlídku stájí hřebčína Favory, ochutnat gastronomické speciality benické kuchyně, či projít otevřenými dveřmi minizoo s letošními jehňátky a kůzlátky. Program bude doplněn jezdeckým vystoupením, ukázkou spřežení starokladrubských koní, předvedením plemenného hřebce a slavnostním představením v tomto roce narozených hříbátek. Po celé odpoledne budou pro děti připraveni nasedlaní poníci. Přijďte se svými blízkými přivítat jaro do malebného prostředí Barokního statku v Benicích a prožít příjemný jarní den.


>>   Svatba na Benicích 2019   <<

Rezervujte si termín pro rok 2019 již nyní.

 

více informací najdete na našich svatebních stránkách

www.SvatbaNaStatku.cz

  

Plánujete svatbu a přejete si prožít Váš svatební víkend v krásném prostředí romantické samoty?

Shlédněte svatební video o Barokním statku Benice >>>

Stáhněte si ve formátu pdf (10MB) "SVATEBNÍ PRŮVODCE BENICE 2018" >>>


>>   Hubert Benice 2017   <<

Překrásnou sobotní hubertovou jízdou zakončili pozvaní jezdci úspěšnou letošní sezonu Hřebčína Favory. Nebe bez mráčků, zlatavé podzimní barvy prozářené slunečními paprsky a dobrá nálada jezdců v sedlech, takový byl Hubert na Benicích.

 

 


>>   Výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen   <<

Ve dnech 11. - 12. září proběhly v Hřebčínu Favory Výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen privátních majitelů.

Zkoušky pořádala společnost Favory Horses s.r.o. ve spolupráci s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem. K výkonnostním zkouškám nastoupily tři starokladrubské klisny: Sixtia-44, Xentie-56 a Grapa-26. Všechny tři klisny výkonnostní zkoušky absolovovaly úspěšně. Klisny Xentie-56 a Grapa-26 mohou být na základě bodového hodnocení zapsány do Hlavní plemenné knihy, klisna Sixtie-44 do Plemenné knihy. Klisny Xentie-56 a Sixtia-44 mohou být evidovány jako genetický zdroj. Komise pracovala ve složení: Ing. Karel Regner (předseda), Ing. Zuzana Šancová, Tomáš Barták. Zkoušky proběhly za příznivého počasí a příjemné nálady všech zúčastněných. Poutavé video zachycující momenty v průběhu zkoušek můžete shlédnout přes Youtube zde Výkonnostní zkoušky klisen Benice 2017.

podzimní camp Benice 2017


Dětský jezdecký CAMP - ŘÍJEN 2017

Čtyři dny v sedle ušlechtilých starokladrubských koní.

JEZDECKÝ CAMP ŘÍJEN 2017 JE PLNĚ OBSAZEN

Hřebčín Favory se sídlem v Barokním statku Benice vyhlašuje dětský jezdecký CAMP v termínu podzimních prázdnin 26.10. - 29.10.2017. Navazuje tímto na velký zájem o letní jezdecké tábory a zářijový jezdecký CAMP, jehož kapacita se již zcela naplnila. V rámci čtyř souvislých dnů během podzimních prázdnin, jezdci absolvují každý den výuku jezdectví v korektním anglickém stylu, vyjížďky do překrásných terénů středního Posázaví s navazující teoretickou průpravou dle materiálů pro přípravu ke Zkouškám základního výcviku jezdců. To vše pod vedením kvalifikovaných instruktorů jezdectví, v sedlech elegantních starokladrubských koní, s veškerým zázemím malebné historické usedlosti Barokního statku v Benicích. Příjezd na CAMP bude ve středu 25.10. v odpoledních, či podvečerních hodinách, ukončení v neděli odpoledne. Stravování v restauraci Barokního statku formou snídaně, dopolední a odpolední svačiny, obědu a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Ubytování v útulné a vytápěné seminární místnosti s kvalitním sociálním zázemím Cena za CAMP činí 4 000,- Kč včetně DPH za osobu. Informace na tel. 602 694 256, Ing.Pavlína Písková. Přihlášky posílejte na e-mail: pavlina.piskova@favory.cz Přihlášky budou evidovány dle zaslaného pořadí, po naplnění kapacity nebudou další přihlášky přijímány.     

podzimní camp Benice 2017 podzimní camp Benice 2017podzimní camp Benice 2017


ŠVESTKOBRANÍ na Benicích 2017

Festival švestkových chutí.

Zveme Vás v neděli 10.září od 11 hodin na již tradiční benické Švestkobraní. Ochutnejte naše vlastní švestkové knedlíky a benická povidla, která si můžete koupit i sebou. Příjemnou neděli nám doplní hudební vystoupení studentů benešovské ZUŠ Josefa Suka, živá hudba, animační program pro děti, svezení na ponících a komentované prohlídky Hřebčína Favory. 

podzimní camp Benice 2017 podzimní camp Benice 2017


Dětský jezdecký CAMP - ZÁŘÍ 2017

Čtyři dny v sedle ušlechtilých starokladrubských koní.

JEZDECKÝ CAMP ZÁŘÍ 2017 JE PLNĚ OBSAZEN

Hřebčín Favory se sídlem v Barokním statku Benice vyhlašuje dětský jezdecký CAMP v termínu 28.9. - 1.10.2017 pro děti 8 do 16 let. Navazuje tímto na velký zájem o letní jezdecké tábory ze strany mladých jezdců a rodičů. V rámci čtyř souvislých dnů, včetně státního svátku svatého Václava a následujícího školního volna a víkendu, jezdci absolvují každý den výuku jezdectví v korektním anglickém stylu, vyjížďky do překrásných terénů středního Posázaví s navazující teoretickou průpravou dle materiálů pro přípravu ke Zkouškám základního výcviku jezdců. To vše pod vedením kvalifikovaných instruktorů jezdectví, v sedlech elegantních starokladrubských koní, s veškerým zázemím malebné historické usedlosti Barokního statku v Benicích.
Příjezd na CAMP bude ve středu 27.9. v odpoledních, či podvečerních hodinách, ukončení v neděli odpoledne. Stravování v restauraci Barokního statku formou snídaně, dopolední a odpolední svačiny, obědu a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Ubytování ve dvoulůžkových táborových chatkách.
Cena za CAMP činí 4 000,- Kč včetně DPH za osobu.
Informace na tel. 602 694 256, Ing.Pavlína Písková. Přihlášky posílejte na e-mail: pavlina.piskova@favory.cz
Přihlášky budou evidovány dle zaslaného pořadí, po naplnění kapacity nebudou další přihlášky přijímány.

podzimní camp Benice 2017 podzimní camp Benice 2017podzimní camp Benice 2017


Letní dětský tábor Benice 2017 "LÉTO NA STATKU"

Dětem, které mají rády domácí zvířátka a koně nabízíme možnost týdenních turnusů na letním dětském táboře na Benicích. Pokud se dítě zajímá o jezdectví a chce se naučit základy jízdy na koni, může se přihlásit do oddílu s výukou jezdectví, kde je věková hranice od osmi let, počet dětí na turnus je omezen na patnáct a výcvik je vhodný i pro začáteřníka. Děti, které milují zvířátka, rádi přivítáme v oddíle zaměřeném na péči o naše domácí zvířátka v našem MiniZoo přímo v areálu Barokního statku Benice, máme ovečky, poníky, oslíky, kozičky, slepičky, kachny, husy, labutě, pávy a roztomilá prasátka. Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových chatkách v areálu letního tábora. Jedná se o chatky bez podsady, dřevěné, na pevných podestách. Sociální zázemí, umývárny, wc, sprchy jsou penzionového typu v areálu Barokního statku, který se nachází 300m od tábora. V areálu tábora jsou umístěna wc mobilní. Děti se stravují v naší restauraci na nádvoří statku, kde mají vyhrazeny prostory starobylého špejcharu. Vaříme obvyklá dětská jídla ze zdravé venkovské kuchyně. Program tábora je následující - po rozcvičce, ranní hygieně a snídani následuje dopolední aktivita v rámci naší rodinné minizoo, během které dětem zprostředkováváme přímý kontakt s našimi zvířaty formou asistované péče o ně. Ke zvířatům rozhodně děti nechodí bez doprovodu, pomáhají s přípravou krmení, krmením zvířat samotných, přehánění na pastvu, péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracem. Cílem dopoledních aktivit je zapojit děti aktivně do života na statku, seznámit je s našimi hospodářskými zvířaty, péčí o ně, seznámit je s prací veterináře a nabídnout možnost aktivního a manuálního vyžití.V případě zájmu dětí nabídneme i možnost svezení se na poníkovi, či větším koni, dle fyzických předpokladů. Odpolední a večerní program se již neliší od běžných táborových činností, jako je celotáborová hra, sportovní a kreativní aktivity, společenský večer formou her, soutěží, diskotéky a samozřejmě táboráku pod širým nebem s opékáním buřtů. V průběhu týdne bude dle počasí zařazen výlet do malebné krajiny regionu posázaví buď na zámek Konopiště, či posázavským pacifikem údolím řeky Sázavy. Jeden z podvečerů týdenního pobytu bude již tradičně věnován oblíbeným besedám s veterinářem a kovářem, kteří již léta ošetřují zvířata v našem statku a hřebčíně. Tyto besedy bývají pro děti velmi zábavné a děti při nich velmi často živě komunikují a diskutují s ošetřujícím panem doktorem Kotem, který velmi rád přidává zábavné historky ze života zvířat. Více informací pro přihlášku do oddílu s péčí o domácí zvířátka najdete na našich stránkách a ZDE, pro jezdecký oddíl také na našich stránkách a ZDE.

  letní dětský tábor benice letní dětský tábor poník jezdecký tábor benice


V mrazivých dnech na Benicích se nám rodí krásná a zdravá jehňátka

Děti, které se přihlásí do Letního dětského tábora na Benicích "Léto na statku" budou mít příležitost o tyto roztomilé mazlíčky celé prázdniny pečovat. V letošním létě pořádáme již 21. sezonu letních dětských táborů. Velmi oblíbený je jezdecký tábor "Prázdniny v sedle císařských koní" určený i pro začátečníky od 8 - 15 let a tábor "Léto na statku" určený dětem od 7 - 15 let, které mají rády zvířátka a chtějí se naučit základní péči o ně... (doporučujeme kliknout na fotku)

    


Nádherný starokladrubský plemenný hřebec na Statku Benice

SACRAMOSO RABIA VIII

Sledujte s námi úspěšně se rozšiřující chov starokladrubského koně v privátním Hřebčínu Favory. V rámci nastávajícího připouštěcího období bude pro náš chov zapůjčen impozantní plemenný hřebec Sacramoso Rabia VIII, působící v chovu NH Kladruby nad Labem. Po tomto hřebci se po benických pastvinách prohání již roční hřebeček Sacramoso Amarata VIII - 14, který temperamentem a vitalitou svého otce nezapře. Hřebčín Favory tímto děkuje za chovatelskou spolupráci Národnímu hřebčínu Kladruby. Těšíme se na naše další skvělá hříbata... (doporučujeme kliknout na fotku)

  


Poutavý krátký film o Benicích

Podívejte se na unikátní záběry v krásném krátkém filmu "Koně pro krále", který pro nás natočil Libor Špaček a Petra Doležalová, tvůrci projektu Escape to Nature. Sdílejte s námi neopakovatelné okamžiky prvních minut letošních hříbat na pastvině a sloučení dvou stád starokladrubského koně na Statku Benice, v Hřebčíně FAVORY. 

  


 

Zaujaly vás naše služby? Kontaktujte nás.

Zavolejte nám na telefonní číslo 601 324 166

Kontaktní formulář


Nahoru